parkiet-roentgena-2-min

Jeśli tak samo jak my nie lubisz przedłużających się remontów, które niosą za sobą szereg niedogodności w postaci hałasu, bałaganu i obcych ludzi kręcących się po domu, możesz temu zaradzić w bardzo prosty sposób – wystarczy, że zanim do Ciebie przyjedziemy, aby wyszlifować podłogi, wykonasz kilka nieskomplikowanych czynności.

Chcielibyśmy przystąpić do pracy jak najszybciej, dlatego musisz zadbać o to, by wnętrza, w których będziemy prowadzić prace, zostały dokładnie opróżnione – nie powinno w nich zostać nic, co można by wynieść. Pozostawienie różnych rzeczy na parapecie również nie wchodzi w grę – i tak będzie trzeba je wszystkie wynieść, więc zadbaj o to jeszcze przed naszą wizytą, aby nie tracić czasu.

W pomieszczeniu, w którym będzie odbywać się remont, nie może zabraknąć przynajmniej jednego sprawnego gniazdka, a wszystkie wystające kable muszą zostać zabezpieczone. Kable RTV, telefoniczne itp. należy przykleić taśmą do ścian lub grzejników w taki sposób, by nie leżały na podłodze. Listwy, które będą wymieniane, powinny zostać zdemontowane (o ile to możliwe), a pomieszczenie przynajmniej zamiecione. Powinna w nim panować normalna wilgotność i temperatura (optymalnie około 20°C). Bardzo istotna jest także dobra wentylacja. Jeśli planujesz remont generalny, pamiętaj o tym, że podłogi należy zostawić na sam koniec (chyba że mamy do czynienia z podłogą pokrytą farbą – wtedy najlepiej dokonać renowacji przed ostatnim malowaniem ścian).

deska-podlogowa-karpinskiego-1

Pamiętaj, że nasze maszyny są dość głośne, więc jeśli posiadasz zwierzęta, przemyśl, czy na czas remontu nie byłoby lepiej zostawić ich pod opieką kogoś z rodziny lub przyjaciół. Niektórzy z naszych czworonożnych przyjaciół bardzo źle znoszą hałas (przypomnij sobie, jak Twój pupil zniósł ostatniego sylwestra), a przecież nie chcemy ich narażać na zbędny stres.

Kiedy wszystko będzie gotowe, przystąpimy do działania od razu. Pracujemy sprawnie i na najlepszym sprzęcie, jednak nawet to nie zmienia faktu, że renowacja podłogi niesie za sobą pewne uciążliwości – im szybciej ją zaczniemy, tym krócej będziesz je znosić.